Susumu RG1005N-6042-C-T10
RG1005N-6042-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-6042-C-T10
Brief Description
RES SMD 60.4K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-6042-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-6042-C-T10
QUANTITY
RG1005N-6042-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-6042-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-6042-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-6042-C-T10
Related LinksRG1005N-6, RG1005N-6042-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-6042-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-6042-C-T10
PLC RELAY SPST-NO 120VAC/DC datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.562" (14.27mm) datasheet.pdf
IC VIDEO SGNL SW 5PORT 16-QSOP datasheet.pdf
SWITCH DIP FLUSH 4POS SMD GW 24V datasheet.pdf
TOOL HAND FERRULE CRIMP IDT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
SENSOR 200PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IP67 SEALED PUSHBUTTON SWITCH datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 1W DO213AB datasheet.pdf