Susumu RG1005N-621-C-T10
RG1005N-621-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-621-C-T10
Brief Description
RES SMD 620 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-621-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-621-C-T10
QUANTITY
RG1005N-621-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-621-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-621-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-621-C-T10
Related LinksRG1005N-, RG1005N-621-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-621-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-621-C-T10
RES SMD 1.02K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 12POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW 100MA SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 7.62MM datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 40V AXIAL datasheet.pdf