Susumu RG1005N-6340-B-T1
RG1005N-6340-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-6340-B-T1
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-6340-B-T1.pdf
Availability of RG1005N-6340-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-6340-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-6340-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-6340-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-6340-B-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-6340-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-6340-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-6340-B-T1
CONN HEADER .100 DUAL STR 30POS datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15V 75W 5A datasheet.pdf
APPLIANCE INLET W/ FLTR 4A M5 datasheet.pdf
100' 10/3 SJEOW YELLOW datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 64MM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.3A 120 MOHM datasheet.pdf
FUSE GLASS 7A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf