Susumu RG1005N-6650-C-T10
RG1005N-6650-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-6650-C-T10
Brief Description
RES SMD 665 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-6650-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-6650-C-T10
QUANTITY
RG1005N-6650-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-6650-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-6650-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-6650-C-T10
Related LinksRG1005N-6, RG1005N-6650-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-6650-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-6650-C-T10
CONN TERM BLOCK EN LD 24VAC datasheet.pdf
POT 100K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
SURGE PROTEC TERM BLOCK 24VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 5POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf