Susumu RG1005N-6810-W-T5
RG1005N-6810-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-6810-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-6810-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-6810-W-T5
QUANTITY
RG1005N-6810-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-6810-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-6810-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-6810-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-6810-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-6810-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-6810-W-T5
CONN HEADER 13POS 2MM R/A TIN datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 2K 20SSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS BOX W/SKT datasheet.pdf
IC MP3/USB SWITCH SPDT DL 10TQFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONN HEADER R/A TIN 14POS datasheet.pdf
HALF SCREW CONNECTION PG21 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf