Susumu RG1005N-683-B-T5
RG1005N-683-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-683-B-T5
Brief Description
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-683-B-T5.pdf
Availability of RG1005N-683-B-T5
QUANTITY
RG1005N-683-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-683-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-683-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-683-B-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-683-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-683-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-683-B-T5
MOSFET N-CH 20V 85A D2PAK datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES 14.0K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.69A 75 MOHM datasheet.pdf
IC LP SUPERVISRY CIRCUIT 4X2SON datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf