Susumu RG1005N-7321-C-T10
RG1005N-7321-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-7321-C-T10
Brief Description
RES SMD 7.32K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-7321-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-7321-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-7321-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-7321-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-7321-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-7321-C-T10
Related LinksRG1005N-7, RG1005N-7321-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-7321-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-7321-C-T10
RES 150K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
HDI PIN ASSY 4 ROW 368 POS datasheet.pdf
RES 11K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CONN SOCKET CONTACT SOLDER GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
05P SL156 HSG W/RP TB BLK #3 datasheet.pdf
68000UF 25V 50X80MM 85C 10000H datasheet.pdf