Susumu RG1005N-750-C-T10
RG1005N-750-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-750-C-T10
Brief Description
RES SMD 75 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-750-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-750-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-750-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-750-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-750-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-750-C-T10
Related LinksRG1005N-, RG1005N-750-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-750-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-750-C-T10
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
SWITCH TOP ROLLR PLNGR SNAP SPDT datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.07A 70 MOHM TH datasheet.pdf
0.8MM WTB SMT SNGL RA datasheet.pdf
CONN HEADER 47POS .100 SGHT TAIL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
HOUSING 2P .110 FASTIN-ON TAB datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf