Susumu RG1005N-752-D-T10
RG1005N-752-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-752-D-T10
Brief Description
RES SMD 7.5K OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-752-D-T10.pdf
Availability of RG1005N-752-D-T10
QUANTITY
RG1005N-752-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-752-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-752-D-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-752-D-T10
Related LinksRG1005N-, RG1005N-752-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-752-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-752-D-T10
IC SLIC VOICE ACCESS PDSO-20 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 1.07M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
10+10 DIL VERT SMT HDR 350/RL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 16 16S datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf