Susumu RG1005N-7681-B-T1
RG1005N-7681-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-7681-B-T1
Brief Description
RES SMD 7.68KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-7681-B-T1.pdf
Availability of RG1005N-7681-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-7681-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-7681-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-7681-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)