Susumu RG1005N-7682-D-T10
RG1005N-7682-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-7682-D-T10
Brief Description
RES SMD 76.8KOHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-7682-D-T10.pdf
Availability of RG1005N-7682-D-T10
QUANTITY
RG1005N-7682-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-7682-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-7682-D-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-7682-D-T10
Related LinksRG1005N-7, RG1005N-7682-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-7682-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-7682-D-T10
DIODE GEN PURP 400V 3A SMC datasheet.pdf
IC SLIC/CODEC 1CH 38TSSOP datasheet.pdf
IC CTRLR INTERRUPT 8MHZ 28-PLCC datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTH 25-400MHZ 32-LQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 330MA 330 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf