Susumu RG1005N-820-W-T5
RG1005N-820-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-820-W-T5
Brief Description
RES SMD 82 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-820-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-820-W-T5
QUANTITY
RG1005N-820-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-820-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-820-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-820-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-820-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-820-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-820-W-T5
IC MPU M680X0 16MHZ 64LQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 85.5VC SMA datasheet.pdf
RES 9.1M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONN MCX JACK 75 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 2A TP datasheet.pdf