Susumu RG1005N-8250-P-T1
RG1005N-8250-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-8250-P-T1
Brief Description
RES SMD 825 OHM 0.02% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-8250-P-T1.pdf
Availability of RG1005N-8250-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-8250-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-8250-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-8250-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-8250-P-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-8250-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-8250-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-8250-P-T1
IC NVSRAM 4MBIT 150NS 32EDIP datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 6 Circuit 0.571" (14.50mm) datasheet.pdf
LED DISPLAY 5X7 8CHAR 5MM GRN datasheet.pdf
IC STEREO AUDIO CODEC LP 48-VQFN datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 89.25VC SMD datasheet.pdf
CAP ROCKER RECTANGULAR GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
Connector Header 42 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM LCKD RTR 12VDC datasheet.pdf