Susumu RG1005N-8662-B-T1
RG1005N-8662-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-8662-B-T1
Brief Description
RES SMD 86.6KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-8662-B-T1.pdf
Availability of RG1005N-8662-B-T1
QUANTITY
RG1005N-8662-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-8662-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-8662-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-8662-B-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-8662-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-8662-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-8662-B-T1
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 3V datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.5MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-5 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.000375 OHM 0.5% datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 6POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
FUSE CERM 20A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf