Susumu RG1005N-86R6-C-T10
RG1005N-86R6-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-86R6-C-T10
Brief Description
RES SMD 86.6OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-86R6-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-86R6-C-T10
QUANTITY
RG1005N-86R6-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-86R6-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-86R6-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-86R6-C-T10
Related LinksRG1005N-8, RG1005N-86R6-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-86R6-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-86R6-C-T10
CONN JACKSOCKET M2.5/M2.5 .35" datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 2.77UH N30 datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PLL W/VCXO 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1W MELF datasheet.pdf
709 COMBUSTION ANALYZER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
DIP SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 5% 800VDC RADIAL datasheet.pdf