Susumu RG1005N-9530-C-T10
RG1005N-9530-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-9530-C-T10
Brief Description
RES SMD 953 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-9530-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-9530-C-T10
QUANTITY
RG1005N-9530-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-9530-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-9530-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-9530-C-T10
Related LinksRG1005N-9, RG1005N-9530-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-9530-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-9530-C-T10
IC TEST MASTER LOW-VOLT 49FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 35POS datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
BOARD EVAL BASED ON ST1S03A datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
OSC XO 106.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 4A 125V datasheet.pdf