Susumu RG1005N-9531-C-T10
RG1005N-9531-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-9531-C-T10
Brief Description
RES SMD 9.53K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-9531-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-9531-C-T10
QUANTITY
RG1005N-9531-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-9531-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-9531-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-9531-C-T10
Related LinksRG1005N-9, RG1005N-9531-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-9531-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-9531-C-T10
RES SMD 270 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN JACK 3-COND PHONE PC TERM datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMCJ datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.72"L X 2.36"W datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 8.45 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
2.4GHZ PCB ANTENNA PACKAGED datasheet.pdf