Susumu RG1005N-95R3-C-T10
RG1005N-95R3-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-95R3-C-T10
Brief Description
RES SMD 95.3OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-95R3-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-95R3-C-T10
QUANTITY
RG1005N-95R3-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-95R3-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-95R3-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-95R3-C-T10
Related LinksRG1005N-9, RG1005N-95R3-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-95R3-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-95R3-C-T10
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
FUSE AUTO 7.5A 58VDC BLADE MINI datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
EXL-XP DEBURR WHEEL 8" 9S FIN datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 5SKT R/A PCB datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 56MM datasheet.pdf
IC MCU 8KB 20QFN datasheet.pdf
55/ CABLE OUTER SPACE datasheet.pdf
33000UF 25V 50X80MM 85C 10000H datasheet.pdf