Susumu RG1005N-9760-C-T10
RG1005N-9760-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-9760-C-T10
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-9760-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-9760-C-T10
QUANTITY
RG1005N-9760-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-9760-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-9760-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-9760-C-T10
Related LinksRG1005N-9, RG1005N-9760-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-9760-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-9760-C-T10
FIXED IND 330UH 676MA 878.3 MOHM datasheet.pdf
PRESSURE SENS 16.7PSI MAX 8-SOP datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 400MHZ 14SO datasheet.pdf
PROTECT HEADER RT ANG 14 CONTACT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU ARM 24KB FLASH 32VQFN datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 11POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.6A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf