Susumu RG1005P-1070-P-T1
RG1005P-1070-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1070-P-T1
Brief Description
RES SMD 107 OHM 0.02% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1070-P-T1.pdf
Availability of RG1005P-1070-P-T1
QUANTITY
RG1005P-1070-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1070-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1070-P-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1070-P-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-1070-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1070-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-1070-P-T1
CONN SPLICE 1200-2200CMA NICKEL datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.1PF 25V 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 102 TYPE D 33POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CTV 55C 55#22D PIN PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf