Susumu RG1005P-1182-W-T1
RG1005P-1182-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1182-W-T1
Brief Description
RES SMD 11.8K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1182-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-1182-W-T1
QUANTITY
RG1005P-1182-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1182-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1182-W-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.8k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1182-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-1182-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1182-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-1182-W-T1
SWITCH SLIDE 3PDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 100M OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VID DRIVER TRUE SGL 16-QSOP datasheet.pdf
SENSOR VRS 5/8" HIGH RES 170V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS 3.5MM STACK HGHT datasheet.pdf
23+23 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
OSC TCXO 16.384MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf