Susumu RG1005P-1211-B-T5
RG1005P-1211-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1211-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.21KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1211-B-T5.pdf
Availability of RG1005P-1211-B-T5
QUANTITY
RG1005P-1211-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1211-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1211-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1211-B-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-1211-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1211-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-1211-B-T5
TRIAC ALTERNISTOR 1.2KV TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 1.6M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 20-24AWG SILVR datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 210 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
USB 2.0 A MALE B MALE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SW/LIGHT UNIT 120V DPST-NC datasheet.pdf
560UF 420V 35X45MM 105C 2000H datasheet.pdf