Susumu RG1005P-1272-W-T1
RG1005P-1272-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1272-W-T1
Brief Description
RES SMD 12.7K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1272-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-1272-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-1272-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1272-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1272-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1272-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-1272-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1272-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-1272-W-T1
RES SMD 2.7K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
HOUSING LOWER DIN RAIL datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE ANGL CMR 30M datasheet.pdf
RES 7.32 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING FOR MODULAR JACKS datasheet.pdf
CABLE CAT5E W/BOOT 15' BLUE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS CABLE SKT datasheet.pdf