Susumu RG1005P-132-W-T1
RG1005P-132-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-132-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.3KOHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-132-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-132-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-132-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-132-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-132-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-132-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-132-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-132-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-132-W-T1
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN H4 FEMALE HALF 14AWG/2.5MM2 datasheet.pdf
LOCK KIT FOR NEMA 4/12 ENCL datasheet.pdf
CONN RCPT 47 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS 1.27MM datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 9.5VC DO-214AC datasheet.pdf
KIT SFP+ COPPER 10GBPS 7M 30AWG datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 2% 3.9W 0603 datasheet.pdf