Susumu RG1005P-1540-W-T1
RG1005P-1540-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1540-W-T1
Brief Description
RES SMD 154 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1540-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-1540-W-T1
QUANTITY
RG1005P-1540-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1540-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1540-W-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1540-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-1540-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1540-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-1540-W-T1
IC D/A CONV 16BIT MLTPLYNG16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
OSC XO 500.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 430MA 240 MOHM datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf