Susumu RG1005P-162-B-T1
RG1005P-162-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-162-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-162-B-T1.pdf
Availability of RG1005P-162-B-T1
QUANTITY
RG1005P-162-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-162-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-162-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-162-B-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-162-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-162-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-162-B-T1
IC MULTIPLEXER DUAL 2X1 14DIP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 8POS VERT T/H datasheet.pdf
IC ADC 8BIT MPU COMP 20-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 990MA 121 MOHM TH datasheet.pdf
RF CABL HAND FORMABLE SMA M/M 8" datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 190V 5W SMBG datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 43 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
XG4 22AWG 7/30 8C HLD 300V datasheet.pdf