Susumu RG1005P-1621-W-T1
RG1005P-1621-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1621-W-T1
Brief Description
RES SMD 1.62K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1621-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-1621-W-T1
QUANTITY
RG1005P-1621-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1621-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1621-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1621-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-1621-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1621-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-1621-W-T1
RECT BRIDGE 3PH 800V ECO-PAC1 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 4.57MM 8POS datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 500V X7R 2225 datasheet.pdf
CAP CER 6000PF 12KV R85 DISK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf