Susumu RG1005P-1692-B-T5
RG1005P-1692-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1692-B-T5
Brief Description
RES SMD 16.9KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1692-B-T5.pdf
Availability of RG1005P-1692-B-T5
QUANTITY
RG1005P-1692-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1692-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1692-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1692-B-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-1692-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1692-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-1692-B-T5
CONN EDGECARD 56POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC DRVR HALF BRIDGE 600MA 8-SOIC datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
SENSOR PRESS 500PSIA M12 4-20MA datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 90W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf