Susumu RG1005P-1740-C-T10
RG1005P-1740-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1740-C-T10
Brief Description
RES SMD 174 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1740-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-1740-C-T10
QUANTITY
RG1005P-1740-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1740-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1740-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1740-C-T10
Related LinksRG1005P-1, RG1005P-1740-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1740-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-1740-C-T10
RES 1.5K OHM 85W 5% TO264 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
RES 243K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FZ LITE CONTROLLER 4 CAM NPN datasheet.pdf
RES 21 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 300MA 250VAC 72VDC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
WBAND AMP MOD datasheet.pdf
OSC XO 74.1758MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf