Susumu RG1005P-1781-C-T10
RG1005P-1781-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1781-C-T10
Brief Description
RES SMD 1.78K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1781-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-1781-C-T10
QUANTITY
RG1005P-1781-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1781-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1781-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1781-C-T10
Related LinksRG1005P-1, RG1005P-1781-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1781-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-1781-C-T10
DIP CABLE - CDR16G/AE16M/X datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.4PF 25V 0402 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 10V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf