Susumu RG1005P-1822-C-T10
RG1005P-1822-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1822-C-T10
Brief Description
RES SMD 18.2K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1822-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-1822-C-T10
QUANTITY
RG1005P-1822-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1822-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1822-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1822-C-T10
Related LinksRG1005P-1, RG1005P-1822-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1822-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-1822-C-T10
RES SMD 165K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
DIN STR RECEPT PRESSFIT datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 160VDC RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 202 I/O 240PQFP datasheet.pdf
CLO,STR,DLN,BF,USFT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf