Susumu RG1005P-1962-W-T1
RG1005P-1962-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-1962-W-T1
Brief Description
RES SMD 19.6K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-1962-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-1962-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-1962-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-1962-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-1962-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-1962-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-1962-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-1962-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-1962-W-T1
IC PLD 8MC 7.5NS 20PLCC datasheet.pdf
VARISTOR 389V 40KA CHASSIS datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 12 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
OSC XO 29.4912MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf