Susumu RG1005P-2052-C-T10
RG1005P-2052-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-2052-C-T10
Brief Description
RES SMD 20.5K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-2052-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-2052-C-T10
QUANTITY
RG1005P-2052-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-2052-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-2052-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-2052-C-T10
Related LinksRG1005P-2, RG1005P-2052-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-2052-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-2052-C-T10
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS SKT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 2VOUT 30W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4POS SLD CUP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 2W DO204AL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
350 TB WIR PRO 45D ROU datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf