Susumu RG1005P-2100-P-T1
RG1005P-2100-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-2100-P-T1
Brief Description
RES SMD 210 OHM 0.02% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-2100-P-T1.pdf
Availability of RG1005P-2100-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-2100-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-2100-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-2100-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-2100-P-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-2100-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-2100-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-2100-P-T1
FIXED IND 2.2UH 24.3A 2.3 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 34 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 3KV X7R 2225 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.1UF 10V 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.4A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 133.333MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
APPLICATOR FOR MTEI SERIES datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf