Susumu RG1005P-2150-C-T10
RG1005P-2150-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-2150-C-T10
Brief Description
RES SMD 215 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-2150-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-2150-C-T10
QUANTITY
RG1005P-2150-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-2150-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-2150-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-2150-C-T10
Related LinksRG1005P-2, RG1005P-2150-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-2150-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-2150-C-T10
RES SMD 2.55 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
LED BLUE 1000MA 3.45X3.45 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 230 OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP A, AFS 2, TU datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS CABLE SKT datasheet.pdf