Susumu RG1005P-2152-B-T5
RG1005P-2152-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-2152-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 21.5KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-2152-B-T5.pdf
Availability of RG1005P-2152-B-T5
QUANTITY
RG1005P-2152-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-2152-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-2152-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-2152-B-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-2152-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-2152-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-2152-B-T5
TRANS NPN 450V 2A TO220AB datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS 1.0MM R/A SMD datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 25NS 28SOIC datasheet.pdf
RES 510K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR MEL 75 MM datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 252.6VC P600 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 630MA 2.53 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf