Susumu RG1005P-2260-C-T10
RG1005P-2260-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-2260-C-T10
Brief Description
RES SMD 226 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-2260-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-2260-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-2260-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-2260-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-2260-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-2260-C-T10
Related LinksRG1005P-2, RG1005P-2260-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-2260-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-2260-C-T10
CONN RECEPT 48POS 1.2MM VERT SMD datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 56-TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 29.4912MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING GVH 9POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE 2W 2PVH 4COL datasheet.pdf