Susumu RG1005P-2261-C-T10
RG1005P-2261-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-2261-C-T10
Brief Description
RES SMD 2.26K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-2261-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-2261-C-T10
QUANTITY
RG1005P-2261-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-2261-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-2261-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-2261-C-T10
Related LinksRG1005P-2, RG1005P-2261-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-2261-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-2261-C-T10
FUSE GLASS 750MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC MODULAR ISDN NT INTELL TQFP64 datasheet.pdf
IC SENSOR SWITCH HALL 6-DFN datasheet.pdf
CONNECT PORT X2 FOR SMART ENERGY datasheet.pdf
RES 18K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
16-INPUT ON-BOARD MODULE VERT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 1411 datasheet.pdf