Susumu RG1005P-2262-C-T10
RG1005P-2262-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-2262-C-T10
Brief Description
RES SMD 22.6K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-2262-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-2262-C-T10
QUANTITY
RG1005P-2262-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-2262-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-2262-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-2262-C-T10
Related LinksRG1005P-2, RG1005P-2262-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-2262-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-2262-C-T10
RES SMD 619K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.2V 0.5A SOT223 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
OSC XO 66.6667MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 759 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 360PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf