Susumu RG1005P-2430-C-T10
RG1005P-2430-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-2430-C-T10
Brief Description
RES SMD 243 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-2430-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-2430-C-T10
QUANTITY
RG1005P-2430-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-2430-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-2430-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-2430-C-T10
Related LinksRG1005P-2, RG1005P-2430-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-2430-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-2430-C-T10
MOSFET N-CH 250V 450MA 4-DIP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf