Susumu RG1005P-2491-C-T10
RG1005P-2491-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-2491-C-T10
Brief Description
RES SMD 2.49K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-2491-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-2491-C-T10
QUANTITY
RG1005P-2491-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-2491-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-2491-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-2491-C-T10
Related LinksRG1005P-2, RG1005P-2491-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-2491-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-2491-C-T10
CONN EDGECARD 60POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 48"L X 36"W datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
LIGHT SENSOR AMBIENT SMD datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 11.8 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 25.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
500-2A2F-MINI-SAS HD CABLES datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf