Susumu RG1005P-2492-B-T1
RG1005P-2492-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-2492-B-T1
Brief Description
RES SMD 24.9KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-2492-B-T1.pdf
Availability of RG1005P-2492-B-T1
QUANTITY
RG1005P-2492-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-2492-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-2492-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-2492-B-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-2492-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-2492-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-2492-B-T1
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC 3DVR/5RCVR RS232 5V 24-DIP datasheet.pdf
TRANS NPN 160V 0.3A SOT323 datasheet.pdf
LED COOL WHITE 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 127 TYPE D 19POS datasheet.pdf
SENSOR 300PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
9+9 DIL MALE SMT SMT HORIZ CONN datasheet.pdf
PLASTIC MAG FOR CMS-P1 PLOTTER datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
12000UF 25V 30X35MM 105C 5000H datasheet.pdf