Susumu RG1005P-2612-C-T10
RG1005P-2612-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-2612-C-T10
Brief Description
RES SMD 26.1K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-2612-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-2612-C-T10
QUANTITY
RG1005P-2612-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-2612-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-2612-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-2612-C-T10
Related LinksRG1005P-2, RG1005P-2612-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-2612-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-2612-C-T10
GDT 200V 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC VOLT MON DUAL SUP/SW 14-TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 32SOJ datasheet.pdf
IC DGTL POT 50K 129TAPS 10-MSOP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 30AWG BLACK 100' datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 13UH 285MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf