Susumu RG1005P-2670-W-T1
RG1005P-2670-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-2670-W-T1
Brief Description
RES SMD 267 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-2670-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-2670-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-2670-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-2670-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-2670-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-2670-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-2670-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-2670-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-2670-W-T1
IC ENCORE MCU FLASH 48K 80QFP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 91PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .5MM 22POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM datasheet.pdf
470UF 63V 12,5X25MM 105C 3000H datasheet.pdf