Susumu RG1005P-273-W-T1
RG1005P-273-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-273-W-T1
Brief Description
RES SMD 27K OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-273-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-273-W-T1
QUANTITY
RG1005P-273-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-273-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-273-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-273-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-273-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-273-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-273-W-T1
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC PLD 15NS 24DIP datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MINI MI II REC HSG ASSY 5CKT datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 CSH datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIA 4MM 3MM PIGT NPN NC datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf