Susumu RG1005P-2801-C-T10
RG1005P-2801-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-2801-C-T10
Brief Description
RES SMD 2.8KOHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-2801-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-2801-C-T10
QUANTITY
RG1005P-2801-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-2801-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-2801-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.8k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-2801-C-T10
Related LinksRG1005P-2, RG1005P-2801-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-2801-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-2801-C-T10
CONVERTER DC/DC 12V OUT 24W datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FILTER COMPACT 6.5A PCB datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 200MHZ 256CABGA datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.77 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 30AWG RED 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 5000UF 200V SCREW datasheet.pdf