Susumu RG1005P-303-C-T10
RG1005P-303-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-303-C-T10
Brief Description
RES SMD 30K OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-303-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-303-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-303-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-303-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-303-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-303-C-T10
Related LinksRG1005P-, RG1005P-303-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-303-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-303-C-T10
POT 50K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
LED 5MM CBI BI-LEVEL G,G REV POL datasheet.pdf
DATAMATE J-TEK POS DIL FEMALE datasheet.pdf
MOD WI-IMX280 128M FLASH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 200MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HAN R23 TOOL FOR HOODS datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 51 TYPE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS FLANGE SKT datasheet.pdf
CONN 36POS 0.8MM SMT datasheet.pdf
45000UF 25V 51X143 85C ST datasheet.pdf