Susumu RG1005P-3090-W-T5
RG1005P-3090-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-3090-W-T5
Brief Description
RES SMD 309 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-3090-W-T5.pdf
Availability of RG1005P-3090-W-T5
QUANTITY
RG1005P-3090-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-3090-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005P-3090-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-3090-W-T5
Related LinksRG1005P-, RG1005P-3090-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-3090-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005P-3090-W-T5
SWITCH DIP TOP SLIDE 12POS 24V datasheet.pdf
IC CTRLR VOLTAGE/CURRENT 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.65KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HOUSING 2.5MM XH 20POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6CLCC datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 5A TO220F datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf