Susumu RG1005P-3241-C-T10
RG1005P-3241-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-3241-C-T10
Brief Description
RES SMD 3.24K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-3241-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-3241-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-3241-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-3241-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-3241-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-3241-C-T10
Related LinksRG1005P-3, RG1005P-3241-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-3241-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-3241-C-T10
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES MO 1/2W 1.1K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 152.1MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 1W MELF datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 30 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 70 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf