Susumu RG1005P-3242-D-T10
RG1005P-3242-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-3242-D-T10
Brief Description
RES SMD 32.4KOHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-3242-D-T10.pdf
Availability of RG1005P-3242-D-T10
QUANTITY
RG1005P-3242-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-3242-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-3242-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-3242-D-T10
Related LinksRG1005P-3, RG1005P-3242-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-3242-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-3242-D-T10
JUMPER-H1502TR/A2015Y/X 8" datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 14-DIP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 30POS 1MM SLD datasheet.pdf
CAP TANT 1500UF 2.5V 10% 2917 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 50' X 8" datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 9POS 7MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4P3T datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 92MA 6.7 OHM TH datasheet.pdf